Skorzystaj z ekologicznej energii dla domu! Po uwolnieniu rynku energii elektrycznej Ty sam możesz wybrać jej sprzedawcę. Wybierz najbardziej ekologiczną energię elektryczną w Polsce - zmień swojego dostawcę! Zgodnie z najnowszymi wymogami każdy budynek powinien uzyskać certyfikat energetyczny zgodnie z procedurami określonymi w Dyrektywie 2002/91/WE.
Kontakt z nami

Napisz

Dopasuj dawkę energii do swojego trybu życia! Twój dom zawsze rozpiera energia? Potrzebujesz swobody i wygody? Od rana masz mnóstwo spraw, pralka działa przez cały dzień, w kuchni gorąco od piekarnika, a dzieci popołudniami serfują po Internecie?

Wybierz oszczędne noce i weekendy! Jeżeli większość urządzeń elektrycznych w Twoim domu pobiera energię elektryczną wieczorami i w ciągu nocy, warto abyś skorzystał z oferty Tanie Godziny!

biznes

Oświetlenie LED

biznes, elektryka, oświetlenie, produkcja

(...) Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przywiązywał specjalnej uwagi do stosowanego w przemyśle oświetlenia. Podstawowym założeniem było wyłącznie to, że ma być odpowiednio jasno. Czy dzisiaj mamy takie samo podejście do kwestii oświetlenia w halach produkcyjnych? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy tego typu oświetleniu?  Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że oświetlenie hali produkcyjnej jest obecnie regulowane między (...)

Czytaj więcej

Smarownice wielopunktowe

biznes, produkcja

(...) Przede wszystkim zgodnie z użyciem bloku podzielnika progresywnego, niektóre ze smarownic oczywiście tych elektromechanicznych mogą przy okazji stać się jeszcze wielopunktowym systemem smarowania. Przeważnie wyłącznie dla maksymalnie od 6-8 punktów smarowania. Muszą one jeszcze istnieć w naprawdę niewielkiej odległości od siebie, maksymalnie do kilku metrów. Smarownica tego typu przede wszystkim musi być zdolna, żeby wytworzyć większe ciśnienie podawanego smaru. Wszystko po to, aby być potem w stanie go doprowadzić do wszystkich bez wyjątku punktów dostarczania. Tego typu systemy są już w tej chwili na tyle samowystarczalne i efektywne, że niektórzy z producentów reklamują je jako w pełni scentralizowane układy smarowania do samodzielnego montażu. Jest to rozwiązanie niemal w stu procentach najbardziej (...)

Czytaj więcej

Potrzeba audytu w firmie

biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Oszczędzanie energii jest w obecnych czasach nie tylko modne, ale przede wszystkim opłacalne. Dbałość o minimalizowanie zapotrzebowania na energię elektryczną i cieplną, a także racjonalne zarządzanie jej poborem i zużyciem, daje wymierne efekty w postaci znacznie niższych rachunków, co doceniają już nie tylko klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy.O ile bowiem oszczędności w przypadku gospodarstw domowych mogą osiągać kilkadziesiąt złotych w każdym okresie rozliczeniowym, to w przypadku kiedy mówimy o przedsiębiorstwach, w zależności od ich wielkości oraz charakteru prowadzonej działalności, mowa tu o kwotach idących w tysiące złotych rocznie. (...)

Czytaj więcej

Gabiony, nowe zastosowania

biznes, produkcja

(...) Czy ktoś by pomyślał, że kosze wypełnione kamieniami, zrobią tak szybką karierę? Gabiony to kosze z metalowej siatki i prętów, w kształcie prostopadłościanu, wypełnione żwirem lub kamieniami (zobacz na http://www.uhrs.pl/). Najpierw stosowano je jako element wzmacniający skarpy, nasypy, brzegi rzeki. Sprawdzały się w budownictwie drogowym i wodnym. Często widujemy je na nadmorskich plażach, gdzie umacniają osuwające się wydmy.Od kiedy do konstrukcji gabionowych koszy zaczęto stosować ceownik zamiast drutów, ich usztywniona konstrukcja pozwala na szersze zastosowanie w budownictwie i architekturze ogrodowej, małej architekturze. Gabiony bywają elementem konstrukcyjnym stołów , ławek ogrodowych, obudowy donic, grilli, altanek, fontann, kominków,    zabudowy drewutni, czy innych składów na opał, koszy na śmieci.Popularne i coraz bardziej modne stało się wykonywanie z gabionów ogrodzeń. Są wykorzystywane do konstrukcji różnego rodzaju ogrodzeń: takich  w których połączono stalową siatkę ze słupami ogrodzeniowymi z gabionów, albo ogrodzeń z pełnych koszy (...)

Czytaj więcej

Wytwarzanie urządzeń elektronicznych

biznes, elektronika, produkcja

(...) Projektowanie i produkcja elektronikiŚwiat nie wyobraża sobie już swojego egzystowania bez elektroniki, takie gałęzie przemysłu jak górnictwo, transport drogowy czy kolejowy, telekomunikacja, gazownictwo, przemysł zbrojeniowy czy lecznictwo to tylko niektóre z dziedzin gdzie elektronika odgrywa znacząca rolę.Wiele firm profesjonalnie zajmujących się produkcją elektroniki wykorzystuje zaawansowane technologie integrując w swoich działaniach zarówno projektantów, producentów, montażystów jaki i kontrolerów. Dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów i przedstawia własne (...)

Czytaj więcej

Wyposażenie magazynu

biznes, magazyny, produkcja

(...) Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy. Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni. Producenci regałów proponują coraz nowsze rozwiązania techniczne i (...)

Czytaj więcej

Konserwacja maszyn dźwigowych

biznes, maszyny, produkcja

(...) Rola maszyn przemysłowych w fabrykach i zakładach produkcyjnych jest nieoceniona. Często stanowią one najważniejsze ogniwo wielu procesów, oferując ponadludzką wydajność. Aby maszyny przemysłowe służyły jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o żywotności maszyn, jest jakość materiałów, z których zostały wykonane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku suwnic, które wykonują ogromną pracę podczas przemieszczania materiałów o dużej wadze w pionie i poziomie. Przy inwestycji w ten rodzaj maszyn warto kierować się (...)

Czytaj więcej

Odrolnienie działki - czy jest to możliwe?

biznes, produkcja, ziemia rolna

(...) Decydując się na zakup działki warto mieć na uwadze to, że pomimo prawa własności do danego terenu nie zawsze będziemy mogli zrobić z nim wszystko. Mowa tutaj nie tylko o wybudowaniu uciążliwego dla sąsiedztwa i środowiska zakładu produkcyjnego, ale przede wszystkim o samym przeznaczeniu gruntów, które możemy podzielić na ziemie rolne i ziemie budowlane.Ziemia rolna?Ziemia rolna jest z reguły znacznie tańsza od ziemi budowlanej i z założenia służyć ma ona wykorzystaniu w celach stricte rolnych – niemożliwe jest na niej swobodne budowanie nawet najmniejszych obiektów, w tym tych na cele przemysłowe, czy (...)

Czytaj więcej

Jak ułatwić pracę w Twojej firmie.

biznes, produkcja

(...) W miejscach takich jak fabryki czy hale magazynowe znajdują się miejsca do których nie powinny mieć dostępu osoby postronne. Z różnych względów.Aby uniknąć takich sytuacji stosuje się wygrodzenia przemysłowe. Ponadto wygrodzenia i separatory w znaczący sposób poprawiają organizację pracy. Po drugie izolowanie stref niebezpiecznych regulowane jest przepisami prawa i BHP. W magazynach powinny być odizolowane wszystkie strefy w których poruszają się wózki widłowe. Albo używalny jest inny  sprzęt lub prowadzone są prace podczas których istnieje potencjalne zagrożenie.Oczywiście należy stosować znaki ostrzegawcze, jednak w przypadku dużego ryzyka utraty życia lub zdrowia zastosowanie wygrodzeń przemysłowych wydaje się być niezbędne... Dobrze zaprojektowane wygrodzenia przemysłowe pozwolą na szybkie zamknięcie ruchu oraz ciągów komunikacyjnych w obszarze, który zostanie uznany za (...)

Czytaj więcej

Do czego służy odzież ostrzegawcza?

biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Niewątpliwie odzież ostrzegawcza daje poczucie bezpieczeństwa w trakcie pracy na zewnątrz, gdy widoczność jest ograniczona lub gdy jest słabe oświetlenie czy duża mgła.W takich przypadkach nie warto ryzykować swojego życia, bo przecież mamy je tylko jedno. Wykonywanie pracy w odzieży ostrzegawczej umożliwia zbliżającemu się dostrzeżenie osoby, bo odzież tego typu odbija światło dzięki jaskrawej (...)

Czytaj więcej

Klucz do skutecznego montażu przemysłowego

biznes, produkcja, przemysł

(...) Każdy zakład przemysłowy musi się zmagać z odpowiednim ciągiem procesów montażowych. Zazwyczaj są zaprojektowane w ten sposób, by przy jak najniższych kosztach i jak najwyższej niezawodności dały oczekiwany produkt - bez żadnych bardziej ambitnych wymagań. Jest to oczywiście zdroworozsądkowe podejście, które poleca się każdemu przedsiębiorstwu. Warto jednak pamiętać o tym, że jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Pomiędzy poszczególnymi obróbkami i montażami trzeba zapewnić cały zestaw czynności - większość z nich da się wykonać za pomocą urządzeń marki Rosler, ewentualnie odpowiedników różnego rodzaju.Na czym konkretnie to wszystko ma polegać? Otóż (...)

Czytaj więcej

W obronie przewodów

biznes, kompensatory, kompensatory mieszkowe, produkcja

(...) Kompensatory mieszkowe stosuje się przede wszystkim po to, aby zapobiegać uszkodzeniom przewodów i nadmiernemu przeciążeniu spoin lutowanych. Eliminują one również zakłócenia akustyczne w instalacji, a przy tym wcale nie potrzeba dużej ilości miejsca, by je zastosować. Nie trzeba z tego powodu stosować obejść, a rury mogą być prowadzone w jednej osi. Stosuje się je przede wszystkim w instalacjach ogrzewania i sanitarnych oraz przy przewodach, które transportują tak zwane ciecze nieagresywne. Warto bowiem pamiętać o zjawisku (...)

Czytaj więcej

Sprzedaż sprzętu spawalniczego

biznes, produkcja, spawalnictwo, spawanie

(...) Przedsiębiorstwo ZASO zajmuje się głównie wytwarzaniem części zamiennych do półautomatów spawalniczych oraz uchwytów spawalniczych MIG/MAG. Firma ZASO istnieje na rynku branży spawalniczej od blisko 20 lat. Spółka produkuje również podajniki spawalnicze i źródła prądu z płynną regulacją. Klientami spółki (...)

Czytaj więcej

Sprawy rolne

biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Maszyny w rolnictwie wykorzystywane są do wielu prac ziemnych, polowych w rolnictwo i nie tylko. Można posegregować je na kilka rodzajów:- dmuchawy: ssąco-tłoczące do zboża, słomy, siana. itp.- kombajny ziemniaczane: maszyny służące do wstępnej obróbki, wydobywania ziemniaków.- owijarki: służą do owijania beli folią. Kompleksowa automatyka, wyposażone są w licznik owinięć, podnośnik. Główni producenci to: METAL-FACH, SPIMA.- sieczkarnie: Są samojezdne, przyczepiane do ciągnika albo ręczne. Przystosowane są do cięcia słomy, siana, trawy i innych roślin pastewnych na sieczkę.- kombajny zbożowe: (...)

Czytaj więcej

Odzież ostrzegawcza dla bezpieczeństwa

bhp, biznes, odzież robocza, produkcja

(...) stosowane są przez producentów odzieży dziecięcej. Taśma odblaskowa zastosowana w kamizelkach ochronnych i kamizelkach odblaskowych zapewniają ochronę pracownikom pracującym w ryzykownych warunkach po ciemku, takich jak strażacy, ratownicy medyczni i drogowcy. Dzięki stosowaniu kamizelek odblaskowych i kamizelek ostrzegawczych zwiększa się bezpieczeństwo pracy.Należy pamiętać o naszych maluchach, szczególnie tych, które muszą podążać nieoświetlonymi drogami (...)

Czytaj więcej

Produkcja Biznes Przemysł Rolnictwo Bhp Bramy Centra obróbcze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3