Skorzystaj z ekologicznej energii dla domu! Po uwolnieniu rynku energii elektrycznej Ty sam możesz wybrać jej sprzedawcę. Wybierz najbardziej ekologiczną energię elektryczną w Polsce - zmień swojego dostawcę! Zgodnie z najnowszymi wymogami każdy budynek powinien uzyskać certyfikat energetyczny zgodnie z procedurami określonymi w Dyrektywie 2002/91/WE.
Kontakt z nami

Napisz

Dopasuj dawkę energii do swojego trybu życia! Twój dom zawsze rozpiera energia? Potrzebujesz swobody i wygody? Od rana masz mnóstwo spraw, pralka działa przez cały dzień, w kuchni gorąco od piekarnika, a dzieci popołudniami serfują po Internecie?

Wybierz oszczędne noce i weekendy! Jeżeli większość urządzeń elektrycznych w Twoim domu pobiera energię elektryczną wieczorami i w ciągu nocy, warto abyś skorzystał z oferty Tanie Godziny!

Okiem reportera

biznes

produkcja

Gabiony, nowe zastosowania

Czy ktoś by pomyślał, że kosze wypełnione kamieniami, zrobią tak szybką karierę? Gabiony to kosze z metalowej siatki i prętów, w kształcie prostopadłościanu, wypełnione żwirem lub kamieniami (zobacz na http://www.uhrs.pl/). Najpierw stosowano je jako element wzmacniający skarpy, nasypy, brzegi rzeki. Sprawdzały się w budownictwie drogowym i wodnym. Często widujemy je na nadmorskich plażach, gdzie umacniają osuwające się wydmy.Od kiedy do konstrukcji gabionowych koszy zaczęto stosować ceownik zamiast drutów, ich usztywniona konstrukcja pozwala na szersze zastosowanie w budownictwie i architekturze ogrodowej, małej architekturze. Gabiony bywają elementem konstrukcyjnym stołów , ławek ogrodowych, obudowy donic, grilli, altanek, fontann, kominków,    zabudowy drewutni, czy innych składów na opał, koszy na śmieci.Popularne i coraz bardziej modne stało się wykonywanie z gabionów ogrodzeń. Są wykorzystywane do konstrukcji różnego rodzaju ogrodzeń: takich  w których połączono stalową siatkę ze słupami ogrodzeniowymi z gabionów, albo ogrodzeń z pełnych koszy gabionowych, ale o zróżnicowanej wysokości, co daje bardzo interesujący efekt lub o jednakowej wysokości a zróżnicowanym wielobarwnym wypełnieniu. Do budowy ogrodzeń stosuje się wylewkę, co ułatwia wypoziomowanie konstrukcji wraz z koszem gabionowym. Kosze wsparte są na słupach konstrukcyjnych wbetonowanych w podłoże, dzięki czemu  ogrodzenie jest stabilne i bezpieczne. Gabiony rzeczywiście mogą być bardzo dekoracyjnym elementem krajobrazu, gdyż ich wypełnienia bywają bardzo zróżnicowane kolorystycznie są to: pasy kolorowych kamieni ułożonych naprzemiennie lub wypełnienie jednorodnymi kamieniami w wybranym kolorze.  Pięknie prezentują się białe otoczaki, granit, gnejs, bazalt, kamienie polne. W nowoczesnych designerskich konstrukcjach można wypełnić siatkę gabionu wykorzystując  kule i bryły ze szkła kolorowego, co daje wyszukany efekt, szczególnie w połączeniu z podświetleniem. Gabiony są także wykorzystywane w wojsku do budowy czasowych umocnień i osłon. Zastąpiły wcześniej stosowane worki z piaskiem, są od nich znacznie bardziej odporne na strzały.

Dodany przez Michał Stec, sobota, 08 07 2016


Produkcja Biznes Przemysł Rolnictwo Bhp Bramy Centra obróbcze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3