Skorzystaj z ekologicznej energii dla domu! Po uwolnieniu rynku energii elektrycznej Ty sam możesz wybrać jej sprzedawcę. Wybierz najbardziej ekologiczną energię elektryczną w Polsce - zmień swojego dostawcę! Zgodnie z najnowszymi wymogami każdy budynek powinien uzyskać certyfikat energetyczny zgodnie z procedurami określonymi w Dyrektywie 2002/91/WE.
Kontakt z nami

Napisz

Dopasuj dawkę energii do swojego trybu życia! Twój dom zawsze rozpiera energia? Potrzebujesz swobody i wygody? Od rana masz mnóstwo spraw, pralka działa przez cały dzień, w kuchni gorąco od piekarnika, a dzieci popołudniami serfują po Internecie?

Wybierz oszczędne noce i weekendy! Jeżeli większość urządzeń elektrycznych w Twoim domu pobiera energię elektryczną wieczorami i w ciągu nocy, warto abyś skorzystał z oferty Tanie Godziny!

Okiem reportera

biznes

produkcja

rolnictwo

Potrzeba audytu w firmie

Oszczędzanie energii jest w obecnych czasach nie tylko modne, ale przede wszystkim opłacalne. Dbałość o minimalizowanie zapotrzebowania na energię elektryczną i cieplną, a także racjonalne zarządzanie jej poborem i zużyciem, daje wymierne efekty w postaci znacznie niższych rachunków, co doceniają już nie tylko klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy.
O ile bowiem oszczędności w przypadku gospodarstw domowych mogą osiągać kilkadziesiąt złotych w każdym okresie rozliczeniowym, to w przypadku kiedy mówimy o przedsiębiorstwach, w zależności od ich wielkości oraz charakteru prowadzonej działalności, mowa tu o kwotach idących w tysiące złotych rocznie. Perspektywa zatrzymania w zasobach firmy takiej kwoty jest na tyle kusząca, że coraz więcej firm decyduje się na audyt energetyczny przedsiębiorstw i w ślad za jego wynikami, podejmuje kroki na rzecz wdrożenia właściwej strategii zarządzania energią elektryczną. Warto tutaj rozważyć skorzystanie z zalet, jakie daje standard ISO 50001.

Na czym polega audyt efektywności energetycznej w firmach?
W dużym uproszczeniu jest to złożony proces badanie tego, na jakie potrzeby i w jakiej ilości zużywana jest energia elektryczna oraz cieplna w przedsiębiorstwie; które z tych punktów poboru energii są najmniej efektywne i w jaki sposób można zoptymalizować zapotrzebowania na energię we wszystkich sferach aktywności firmy. Mowa tu bowiem nie tylko o instalacjach elektroenergetycznych czy c.o., ale także o izolacyjności cieplnej obiektu, o instalacjach HVAC i wielu innych, które wespół, pozwalając eksploatować obiekty budowlane i zainstalowane w nim wyposażenie, generują określone zapotrzebowanie na energię i określone koszty.

W wielu przypadkach tak przeprowadzonych audytów przedsiębiorcy przekonali się, że codzienna działalność firmy może wiązać się z dużo niższymi kosztami, a inwestycje w technologie gwarantujące oszczędność energii, to nie tyle rozrzutność, co tworzenie racjonalnego systemu zarządzania posiadanymi zasobami.


Dodany przez Andrzej Nowak, sobota, 19 10 2016


Produkcja Biznes Przemysł Rolnictwo Bhp Bramy Centra obróbcze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3