Skorzystaj z ekologicznej energii dla domu! Po uwolnieniu rynku energii elektrycznej Ty sam możesz wybrać jej sprzedawcę. Wybierz najbardziej ekologiczną energię elektryczną w Polsce - zmień swojego dostawcę! Zgodnie z najnowszymi wymogami każdy budynek powinien uzyskać certyfikat energetyczny zgodnie z procedurami określonymi w Dyrektywie 2002/91/WE.
Kontakt z nami

Napisz

Dopasuj dawkę energii do swojego trybu życia! Twój dom zawsze rozpiera energia? Potrzebujesz swobody i wygody? Od rana masz mnóstwo spraw, pralka działa przez cały dzień, w kuchni gorąco od piekarnika, a dzieci popołudniami serfują po Internecie?

Wybierz oszczędne noce i weekendy! Jeżeli większość urządzeń elektrycznych w Twoim domu pobiera energię elektryczną wieczorami i w ciągu nocy, warto abyś skorzystał z oferty Tanie Godziny!

Okiem reportera

przemysł chemiczny

procesy chemiczne

Powłoki antykorozyjne Peek

Aby zapewnić większą odporność na korozje metali typu stal lub innych, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią powłokę antykorozyjną. Najczęściej stosuje się w tym celu ocynk, ale jest to rozwiązanie drogie i nie zawsze tak dobre, jakby się mogło wydawać. Dlatego też stworzono specjalne powłoki przeciwdziałające korozji, które zapewniają o wiele lepszą ochronę i doskonale przylegają do powierzchni metalu. Inżynierowie opracowali materiał o nazwie Xylan, który doskonale nadaje się do wytwarzania takowych powłok. Trzeba tutaj jednak wspomnieć o ważnym fakcie, a konkretnie o dobrym nałożeniu powłoki na powierzchnię, która ma być chroniona, tylko w ten sposób możemy zapewnić, że korozja nie będzie mogła wdać się w powierzchnię stalową lub inną. Potrzebne jest zastosowanie specjalnych warstw pośrednich, aczkolwiek fachowcy którzy wiedzą jakie właściwości mają powłoki antykorozyjne, doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę.

Powłoki możemy stosować niemal na każdym metalu. Może być to stal, miedź, aluminium i tak dalej. Doskonale nadadzą się do stosowania na elementach metalowych karoserii samochodowych, dzięki czemu będą one bardzo długo w nienaruszonym stanie. Żadna sól drogowa, kwaśne deszcze ani inne czynniki atmosferyczne nie będą w stanie uszkodzić takiej powierzchni przez wiele lat. W szczególności dobre do tych zastosowań są powłoki Peek, które charakteryzują się wyjątkowo dobrymi parametrami. Sprawdźmy więc dokładnie czym jest powłoka Peek. Jest to kilka warstw materiału Xylan, pomiędzy którymi zastosowano specjalne warstwy antyadhezyjne, dzięki czemu powłoka jest nie tylko doskonale odporna na korozję, ale również świetnie przylega do powierzchni. Podsumowując, jeśli chce się dobrze zabezpieczyć powierzchnie metalową przed rdzą, powłoki antykorozyjne są bardzo dobrym wyjściem z sytuacji.

Dodany przez Michał Stec, sobota, 03 05 2017


Produkcja Biznes Przemysł Rolnictwo Bhp Bramy Centra obróbcze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3