Skorzystaj z ekologicznej energii dla domu! Po uwolnieniu rynku energii elektrycznej Ty sam możesz wybrać jej sprzedawcę. Wybierz najbardziej ekologiczną energię elektryczną w Polsce - zmień swojego dostawcę! Zgodnie z najnowszymi wymogami każdy budynek powinien uzyskać certyfikat energetyczny zgodnie z procedurami określonymi w Dyrektywie 2002/91/WE.
Kontakt z nami

Napisz

Dopasuj dawkę energii do swojego trybu życia! Twój dom zawsze rozpiera energia? Potrzebujesz swobody i wygody? Od rana masz mnóstwo spraw, pralka działa przez cały dzień, w kuchni gorąco od piekarnika, a dzieci popołudniami serfują po Internecie?

Wybierz oszczędne noce i weekendy! Jeżeli większość urządzeń elektrycznych w Twoim domu pobiera energię elektryczną wieczorami i w ciągu nocy, warto abyś skorzystał z oferty Tanie Godziny!

produkcja

Oświetlenie LED

biznes, elektryka, oświetlenie, produkcja

(...) Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przywiązywał specjalnej uwagi do stosowanego w przemyśle oświetlenia. Podstawowym założeniem było wyłącznie to, że ma być odpowiednio jasno. Czy dzisiaj mamy takie samo podejście do kwestii oświetlenia w halach produkcyjnych? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy tego typu oświetleniu?  Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że oświetlenie hali produkcyjnej jest obecnie regulowane między (...)

Czytaj więcej

Nowe technologie czy sprawdzone narzędzia?

kołki, montaż, nity, produkcja, przemysł

(...) ochronę produktu przed działaniami czynników atmosferycznych oraz działaniami logistycznymi i transportowymi, takimi jak wypadki, niewłaściwe postępowanie z towarem, czy próba zniszczenia. Widzimy zatem, że powodzenie fabryk nie musi aż tak bardzo zależeć od nowych technologii. Sporo zawdzięczamy sprawdzonym (...)

Czytaj więcej

Smarownice wielopunktowe

biznes, produkcja

(...) Przede wszystkim zgodnie z użyciem bloku podzielnika progresywnego, niektóre ze smarownic oczywiście tych elektromechanicznych mogą przy okazji stać się jeszcze wielopunktowym systemem smarowania. Przeważnie wyłącznie dla maksymalnie od 6-8 punktów smarowania. Muszą one jeszcze istnieć w naprawdę niewielkiej odległości od siebie, maksymalnie do kilku metrów. Smarownica tego typu przede wszystkim musi być zdolna, żeby wytworzyć większe ciśnienie podawanego smaru. Wszystko po to, aby być potem w stanie go doprowadzić do wszystkich bez wyjątku punktów dostarczania. Tego typu systemy są już w tej chwili na tyle samowystarczalne i efektywne, że niektórzy z producentów reklamują je jako w pełni scentralizowane układy smarowania do samodzielnego montażu. Jest to rozwiązanie niemal w stu procentach najbardziej (...)

Czytaj więcej

Potrzeba audytu w firmie

biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Perspektywa zatrzymania w zasobach firmy takiej kwoty jest na tyle kusząca, że coraz więcej firm decyduje się na audyt energetyczny przedsiębiorstw i w ślad za jego wynikami, podejmuje kroki na rzecz wdrożenia właściwej strategii zarządzania energią elektryczną. Warto tutaj rozważyć skorzystanie z zalet, jakie daje standard ISO 50001. Na czym polega audyt efektywności energetycznej w firmach?W dużym uproszczeniu jest to złożony proces badanie tego, na jakie potrzeby i w jakiej ilości zużywana jest energia elektryczna oraz cieplna w przedsiębiorstwie; które z tych punktów poboru energii są najmniej efektywne i w jaki sposób można zoptymalizować zapotrzebowania (...)

Czytaj więcej

Gabiony, nowe zastosowania

biznes, produkcja

(...) Czy ktoś by pomyślał, że kosze wypełnione kamieniami, zrobią tak szybką karierę? Gabiony to kosze z metalowej siatki i prętów, w kształcie prostopadłościanu, wypełnione żwirem lub kamieniami (zobacz na http://www.uhrs.pl/). Najpierw stosowano je jako element wzmacniający skarpy, nasypy, brzegi rzeki. Sprawdzały się w budownictwie drogowym i wodnym. Często widujemy je na nadmorskich plażach, gdzie umacniają osuwające się wydmy.Od kiedy do konstrukcji gabionowych koszy zaczęto stosować ceownik zamiast drutów, ich usztywniona konstrukcja pozwala na szersze zastosowanie w budownictwie i architekturze ogrodowej, małej architekturze. Gabiony bywają elementem konstrukcyjnym stołów , ławek ogrodowych, obudowy donic, grilli, altanek, fontann, kominków,    zabudowy drewutni, czy innych składów na opał, koszy na śmieci.Popularne i coraz bardziej modne stało się wykonywanie z gabionów ogrodzeń. Są wykorzystywane do konstrukcji różnego rodzaju ogrodzeń: takich  w których połączono stalową siatkę ze słupami ogrodzeniowymi z gabionów, albo ogrodzeń z pełnych koszy (...)

Czytaj więcej

Wytwarzanie urządzeń elektronicznych

biznes, elektronika, produkcja

(...) Projektowanie i produkcja elektronikiŚwiat nie wyobraża sobie już swojego egzystowania bez elektroniki, takie gałęzie przemysłu jak górnictwo, transport drogowy czy kolejowy, telekomunikacja, gazownictwo, przemysł zbrojeniowy czy lecznictwo to tylko niektóre z dziedzin gdzie elektronika odgrywa znacząca rolę.Wiele firm profesjonalnie zajmujących się produkcją elektroniki wykorzystuje zaawansowane technologie integrując w swoich działaniach zarówno projektantów, producentów, montażystów jaki i kontrolerów. Dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów i przedstawia własne (...)

Czytaj więcej

Wyposażenie magazynu

biznes, magazyny, produkcja

(...) Większość przedsiębiorstw posiada magazyny. Dotyczy to zarówno sklepów, zakładów usługowo - handlowych, jak i zwykłych przedsiębiorstw. Przechowywanie towarów jest szczególnie rozwinięte w handlu hurtowym oraz detalicznym. Jak wybrać wyposażenie, dostosowane do naszych potrzeb? Sprawdźmy. Przedsiębiorstwa usługowo - handlowe charakteryzują się sporymi potrzebami magazynowania swoich towarów. Rozległe magazyny kryją setki tysięcy przeróżnych towarów. Żeby ułożyć je wszystkie w sposób logiczny, umożliwiający ich szybkie odnalezienie, konieczne jest posiadanie szeregu regałów. Umożliwiają one logiczne przechowanie towarów na ograniczonej przestrzeni. Producenci regałów proponują coraz nowsze rozwiązania techniczne i (...)

Czytaj więcej

Konserwacja maszyn dźwigowych

biznes, maszyny, produkcja

(...) Rola maszyn przemysłowych w fabrykach i zakładach produkcyjnych jest nieoceniona. Często stanowią one najważniejsze ogniwo wielu procesów, oferując ponadludzką wydajność. Aby maszyny przemysłowe służyły jak najdłużej, należy o nie odpowiednio dbać. Jednym z najważniejszych czynników, decydujących o żywotności maszyn, jest jakość materiałów, z których zostały wykonane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku suwnic, które wykonują ogromną pracę podczas przemieszczania materiałów o dużej wadze w pionie i poziomie. Przy inwestycji w ten rodzaj maszyn warto kierować się (...)

Czytaj więcej

Odrolnienie działki - czy jest to możliwe?

biznes, produkcja, ziemia rolna

(...) mieszkalne. Nie oznacza to jednak w żadnym razie, że statusu danej działki rolnej kupionej po kosztach nie można zmienić na działkę budowlaną. Wiele zależy tutaj jednak od samej działki – jakości ziemi, czy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.Działka budowlana – jak?To właśnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma największy wpływ na możliwość zmiany statusu danego gruntu. Jeżeli taki plan obejmuje daną działkę, to z jego postanowień wynika przeznaczenie danego gruntu – jedyną możliwością zmiany jest wnioskowanie do rady miasta, bądź rady gminy o dokonanie zmiany w miejscowym (...)

Czytaj więcej

Jak ułatwić pracę w Twojej firmie.

biznes, produkcja

(...) W miejscach takich jak fabryki czy hale magazynowe znajdują się miejsca do których nie powinny mieć dostępu osoby postronne. Z różnych względów.Aby uniknąć takich sytuacji stosuje się wygrodzenia przemysłowe. Ponadto wygrodzenia i separatory w znaczący sposób poprawiają organizację pracy. Po drugie izolowanie stref niebezpiecznych regulowane jest przepisami prawa i BHP. W magazynach powinny być odizolowane wszystkie strefy w których poruszają się wózki widłowe. Albo używalny jest inny  sprzęt lub prowadzone są prace podczas których istnieje potencjalne zagrożenie.Oczywiście należy stosować znaki ostrzegawcze, jednak w przypadku dużego ryzyka utraty życia lub zdrowia zastosowanie wygrodzeń przemysłowych wydaje się być niezbędne... Dobrze zaprojektowane wygrodzenia przemysłowe pozwolą na szybkie zamknięcie ruchu oraz ciągów komunikacyjnych w obszarze, który zostanie uznany za (...)

Czytaj więcej

Garaż na każdą kieszeń

bramy, dom, produkcja

(...) O tym, jak potrzebny jest nam garaż, wie każdy, kto kiedyś taki posiadał, a dziś musi stać ze swiim ukochanym samochodem pod chmurką. Garaże blaszane, które można zakupić dziś u różnych producentów, mogą mieć wiele zastosowań. Jakich? O tym przekonamy się w dalszej części artykułu.Popularny blaszak, czyli garaż wykonany z blachy to najtańsza alternatywa, jeśli pragniemy na działce postawić sobie taki budynek. Ma on wiele zalet. Po pierwsze, na jego ustawienie nie są wymagane żadne zgody, ani tym bardziej pozwolenie na budowę. Po prostu zamawiasz garaż z blachy, stawiasz i masz. Po drugie, jego cena jest (...)

Czytaj więcej

Do czego służy odzież ostrzegawcza?

biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) Niewątpliwie odzież ostrzegawcza daje poczucie bezpieczeństwa w trakcie pracy na zewnątrz, gdy widoczność jest ograniczona lub gdy jest słabe oświetlenie czy duża mgła.W takich przypadkach nie warto ryzykować swojego życia, bo przecież mamy je tylko jedno. Wykonywanie pracy w odzieży ostrzegawczej umożliwia zbliżającemu się dostrzeżenie osoby, bo odzież tego typu odbija światło dzięki jaskrawej (...)

Czytaj więcej

Hale produkcyjne i przemysłowe oraz ich rodzaje

hale, produkcja, remonty, usługi budowlane

(...) obiektu.Tego rodzaju budownictwo wymaga również zaplanowania i wykonania dodatkowych powierzchni przeznaczonych na biura, pomieszczenia socjalne (np. szatnie, umywalnie itp.).Wykorzystywanie przez firmy najnowocześniejszych technologii i posiadanie profesjonalnego oprogramowania umożliwia oszczędności w zakresie zużycia materiałów, maksymalizuje  wykorzystanie powierzchni pod zabudowę. Takie rozwiązanie skracają proces budowy i umożliwią klientowi szybszy zwrot inwestycji.Hale produkcyjne służą do (...)

Czytaj więcej

Klucz do skutecznego montażu przemysłowego

biznes, produkcja, przemysł

(...) przykładowo pomiędzy obróbką, a przekazaniem materiału do montażu, należy go całkowicie oczyścić. Oczywiście brzmi to banalnie, bo kojarzy się ze zmiotką i szufelką, jednak wszystko w procesie przemysłowym zyskuje zupełnie inny wymiar. Tutaj ważna jest szybkość, niezawodność i niskie koszty, więc nawet zwykłe urządzenia czyszczące - na przykład takie, których zadaniem jest po prostu mycie detali - są zwykle poważnym wydatkiem, który trzeba odpowiednio zaplanować nie tylko w budżecie. Chodzi przecież też o dobre rozmieszczenie na samej linii produkcyjnej, względem wszelkich przyłączy, elementów dostarczających materiały i tak dalej.Na myciu jednak te czynności (...)

Czytaj więcej

W obronie przewodów

biznes, kompensatory, kompensatory mieszkowe, produkcja

(...) Kompensatory mieszkowe stosuje się przede wszystkim po to, aby zapobiegać uszkodzeniom przewodów i nadmiernemu przeciążeniu spoin lutowanych. Eliminują one również zakłócenia akustyczne w instalacji, a przy tym wcale nie potrzeba dużej ilości miejsca, by je zastosować. Nie trzeba z tego powodu stosować obejść, a rury mogą być prowadzone w jednej osi. Stosuje się je przede wszystkim w instalacjach ogrzewania i sanitarnych oraz przy przewodach, które transportują tak zwane ciecze nieagresywne. Warto bowiem pamiętać o zjawisku (...)

Czytaj więcej

Sprzedaż sprzętu spawalniczego

biznes, produkcja, spawalnictwo, spawanie

(...) są ogromne przedsiębiorstwa takie jak mostostale, stocznie i elektromontarze, ale również niewielkie zakłady spawalnicze i naprawcze. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorstwo ZASO oferuje urządzenia takie jak automaty spawalnicze z modelami MSA-Z (do spoin obwodowych zbiorników i ścian) i MSP-3 (do spawania w pionie), (...)

Czytaj więcej

Sprawy rolne

biznes, produkcja, rolnictwo

(...) Popularne marki to: BIZON, CLASS, JOHN DEERE, NEW HOLLAND.- prasy rolnicze: kostkujące albo zwijające sterowane z ciągnika. Czołowi producenci to: SPIMA, VARIANT, CLASS.- ciągniki rolnicze używane: Popularne marki to BELARUS, FERGUSON, ZETOR, NEW HOLLAND, URSUS.- kombajny buraczane: Popularne marki to NEPTUN, POSEJDON, STOLL. Występują w wersjach z lub bez możliwości ścinania liści.Pozostałe popularne maszyny rolnicze używane to: przyczepy rolnicze, siewniki, pługi obrotowe, agregaty rolnicze, pługi, opryskiwacze, brony. Jeśli chciałbyś nabyć maszyny rolnicze używane śledź na bieżąco ogłoszenia (...)

Czytaj więcej

Odzież ostrzegawcza dla bezpieczeństwa

bhp, biznes, odzież robocza, produkcja

(...) Do rodzajów materiałów odblaskowych możemy zaliczyć:- opaski- taśmy odblaskowe trudnopalne- piping- taśmy odblaskowe- rzepy- dzianiny- logo odblaskowe- webbingDla osób aktywnych, ciekawym rozwiązaniem są kamizelki odblaskowe, z pomocą których sportowcy nie muszą obawiać się o swoje zdrowie i życie oddając się zamiłowaniu.Taśmy odblaskowe znajdują rozległe zastosowanie przy produkcji wszelkiego rodzaju odzieży ochronnej i odzieży ostrzegawczej jak również (...)

Czytaj więcej

Produkcja Biznes Przemysł Rolnictwo Bhp Bramy Centra obróbcze
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3